MUŽI
         Aktuálně              Rozpis  soutěže                 Hráči                   Fotoalbum                   Ostatní

Tabulkový předpoklad se nepotvrdil.
Na palubovku Slovácké Slavie dorazil v 18. kole Zlínské házenkářské ligy mužů aktuálně poslední tým tabulky z Bystřice pod Hostýnem. Z tohoto důvodu vstupovali domácí hráči do zápasu jako mírní favorité. Již od začátku zápasu bylo ale zřejmé, že se hostující celek nehodlá smířit s papírovými předpoklady. Slovácká se dostala v průběhu prvního poločasu pouze jednou do vedení, a to za stavu 2:1. Zbytek poločasu byl výhradně v režii celku z Bystřice. V 16. minutě srovnával sice nemilosrdný exekutor sedmimetrových hodů Pšenčík na 6:6, ale to bylo ze strany Slovácké vše. Domácím sice nechybělo odhodlání a nasazení, ale nedůrazná obrana a několik technických chyb stanovil poločasové skóre na 12:18. O poločasové přestávce se musela domácí šatnou prohnat opravdová bouře, protože do druhé půle nastoupil naprosto jiný tým. Díky agresivnější hře a důraznější obraně začali domácí postupně smazávat poločasové manko. Při chuti byl především výborně hrající Svoboda, který v 37. minutě snižoval na 18:21. Domácím také pomohlo dvojnásobné vyloučení hostujícího celku. I díky tomu se ve 49. minutě podařilo Čechmánkovi vyrovnat na 26:26. To už nevydržel hostující trenér a vybral si oddechový čas. Bystřičtí se uklidnili a navázali na hru z prvního poločasu. Opět Slovácké odskočili na rozdíl tří gólů, a když tři minuty před koncem viděl domácí Juráň z ruky rozhodčího červenou kartu, bylo o vítězi rozhodnuto. Domácí ještě snížili na rozdíl dvou gólů, ale následná hra vabank nevyšla. Bystřice si již vítězství pohlídala a odváží si ze Slovácka dva body za zaslouženou výhru.

Sestava a branky:
Polešovský(GK), Pavlinec(GK) – Pšenčík 11/6, Svoboda 7, Čechmánek 3, Juráň 3, Hospodářský 2
Nesrsta 2, Prokop 2, Marčík 1, Novosád 1, Kotásek
Autor: Petr Vacula
6.5. 2013
    Článek
Uh. Hradiště - Valašské Meziříčí  30:30
Utkání nepoznalo vítěze.
První květnové sobotní odpoledne patřilo v uherskohradišťské sportovní hale zápasu 16. kola Zlínské ligy mužů v házené. Hráči Slovácké Slavie přivítali na své palubovce celek z Valašského Meziříčí. Domácí tým se v posledních týdnech potýká s řadou zranění, proto se musel domácí trenér Kašný spokojit pouze s osmi hráči do pole. Hostující tým mohl naproti tomu využít luxusu pěti hráčů na střídání. Domácím se, jak už bývá zvykem, nepovedl vstup do zápasu a v sedmé minutě prohrávali 1:4. Následně se hra zlepšila, hráči začali proměňovat šance, přitvrdili v obraně a výsledkem bylo srovnání skóre z ruky Nesrsty v 19. minutě (10:10). Následující minuty se skóre přelévalo ze strany na stranu, s čímž se zjevně nedokázal smířit domácí Bureš, který třemi góly v řadě stanovil poločasový výsledek 17:14 ve prospěch domácích. Začátek druhého poločasu si nenechali domácí utéct a stále udržovali mírné vedení. Ve 41. minutě zvyšoval Novosád na rozdíl pěti gólů (25:20), což byl také největší rozdíl v průběhu celého zápasu. Ještě o šest minut později vedli domácí rozdílem čtyř gólů (28:24). Hostující celek se ovšem nehodlal tak lehce vzdát. Díky několika vyloučením a technickým chybám ze strany Slovácké Slavie se podařilo hostům vstřelit pět branek v řadě, zatímco domácí vyšli naprázdno (28:29). Závěrečné minuty slibovaly opravdové drama. Hráči obou týmů znervózněli, což také vedlo k vyloučením na obou stranách. Tři čtvrtě minuty před koncem zápasu prohrávali domácí o jeden gól (29:30) a byli u míče. Šanci na srovnání ovšem nevyužili. Následnou střelu hostí zneškodnil domácí brankář Polešovský. Slovácká rychle rozehrála a sedm sekund před závěrečnou sirénou srovnal stav na konečných 30:30 nádhernou technickou střelou z křídla domácí Bureš. I druhé jarní vzájemné utkání obou celků tak nepoznalo vítěze ani poraženého.

Polešovský(GK), Pavlinec(GK) - Bureš (9), Juráň (6/5), Novosád (4), Nesrsta (4/1), Svoboda (3), Marčík (2)
Pšenčík (1), Hospodářský (1)
25.3. 2013
    Článek
Valašské Meziříčí - Uh. Hradiště  26:26
Výhru jim upřeli sudí.
Házenkáři Uh. Hradiště vykročili do jara remízou. S rozporuplnými pocity odjížděli z palubovky Valašského Meziříčí házenkáři Slovácké Slavie Uh. Hradiště. Ve Zlínské lize totiž byli blízko ke dvoubodovému zisku, nakonec o něj přišli za podivných okolností…
V prvním jarním kole zajížděli Hradišťští do haly posledního celku soutěže s jediným cílem, odvézt oba dva body. Vstup do zápasu jim ale příliš nevyšel, protože brzo prohrávali 1:5. Postupem času začali hosté manko umazávat, ale protože zahodili množství šancí, měli Valaši v poločase stále ještě dvoubrankový náskok. Po změně stran vysunuli borci zpod Buchlova obranu a otočili vývoj na svou stranu. Domácí ale také rychle zareagovali, a tak se oba celky neustále střídaly ve vedení. Zápas dospěl až do infarktového závěru, kdy byl stav 26:26. Sekundu před koncem dali hosté sedmadvacátou branku a radovali se z vítězství. Jenže pouze krátce. Sudí jejich branku překvapivě neuznal… „Jednalo se o naprosto regulérní gól a oba rozhodčí zvedli ruku nahoru jako jasný signál dosaženého gólu. Domácí ale začali okamžitě protestovat a začali tvrdit, že branka padla až po závěrečné siréně. Rozhodčí se s nimi nejprve dohadovali, ale nakonec branku neuznali,“ řekl k inkriminovanému momentu Radek Čechmánek, hráč hostujícího výběru.

Kotásek - Čechmánek 5, Novosad 7, Pčenčík 3/1, Hřib 3, Svoboda 3, Marčík 1, Hospodářský 1, Bureš 3.
Sedmičky 3/3:2/1, vyloučení 7:4. Poločas 13:11.